Агентот на Јовиќ работи на заминување на играчот од Реал, Интер може да го изнајми во зима

Напаѓачот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ, може да го напушти мадридскиот клуб, објави Николо Шира. Според италијанскиот новинар, агентот на 23-годишниот Србин работи на заминување на...

Лига на шампиони: Реал се провлече со Бриж во Мадрид (Видео)

По убедливите 3:0 за ПСЖ во Париз, „кралевите“ вечерва ремизираа (2:2) во дуелот со белгискиот тим на „Сантијаго Бернабеу“ и остана на последното место на табелата во групата А. Шахтјор во Милано ја совлада Аталанта со 2:1

Евролигашка „метла“ во Атина: Реал М. прв до Фајналфорот во Виторија

„Кралевите“, кои патем се и актуелни шампиони на континентот, со 3:0 ја добија четвртфиналната серија со Панатинаикос, откако и вечерва во Атина го совладаа грчкиот состав со 89:82. Фенербахче, пак, поведе со 2:1 во четвртфиналтната серија со Жалгирис по триумфот во Каунас со 66:57