Трајчевски: Реваншот со Тре Пене ќе биде поинаков и поубедлив

Ванче Шиков, Леон Најдовски и Стојанче Велинов се враќаат во комбинација кај дебармаалци. Реваншот со ривалот од Сан Марино во квалификациите за Лига Европа е утре попладне (17,30 ч.) на тренинг комплексот „Петар Милошевски“ при Фудбалската федерација на Македонија. Работнички има 1:0 од првата средба

Удар за Реал М.: Бејл не игра против Баерн

Велшанецот влече проблеми со листот на мускулот од средината на вториот дел во мечот на „Алијанц арена“ поради што го немаше во составот и против Спортинг Хихон во саботата, а според најавите би можел да го пропушти и „Ел Класико“ наредниот викенд