Ракометна Битола слави: Премиерна победа на Еурофарм Работник во ЛШ

„Фармацевтите“ во салата „Боро Чурлевски“ го совладаа фински Рихимаен Кокс со 31:30 (полувреме 17:13) за прва радост во групата Ц по трите тесни порази од Спортинг Лисабон (29:30), од Савехоф (24:25) и од Бидасоа Ирун (25:26). Еурофарм Работник ќе игра на домашен терен и во наредното коло против словачки Татран Прешов на 20 октомври