Набиена агенда во Кривичен: Нови рочишта за „Титаник“, „Титаник 3“ и „Маџар телеком“

Случаите „Титаник“, за изборни нерегуларности, и „Маџар телеком”, за злоупотреба на службената положба и склучување фиктивни договори за консултантски услуги со кипарски фирми, се наоѓа во доказна постапка и треба да продолжи со сослушување на сведоци, предложени од обвинителството

Нови рочишта за „Титаник“ и „Тотал“

Со слушање на преостанатите „бомби“ денеска во Кривичниот суд треба да продолжи судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. На минатото рочиште во судницата беа...

И обвинетите во Транспортер бараат снимање на рочиштата

Во Кривичниот суд денеска се одржува рочиште за предметот „Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство, во кој првообвинет е поранешниот битолскиот градоначалник Владимир Талески и уште 20 лица. Обвинетите...