Фудбал: Зенит без муниција против Динамо пред гостувањето во Скопје

Составот на Роберто Манчини одигра 0:0 против рускиот премиерлигаш од Москва и со три реми во последните пет меча во домашната сцена ќе допатува на мегдан со Вардар во УЕФА Европа лигата. Дуелот на македонскиот шампион со ривалот од Санкт Петербург е во четврток на „Телеком арена“ со почеток во 21,05 часот