Отпадна од трка за претседател: Либиската изборна комисија ја одби кандидатурата на синот на Гадафи

Либиската изборна комисија ја отфрли кандидатурата на Саиф ал Ислам Гадафи, син на поранешниот шеф на државата Моамер ел-Гадафи, за претседателските избори што се закажани на...