Минато во Сити и Арсенал, иднина во Турција: Насри кај Ето во Анталија

Францускиот интернационалец, кој минатата сезона ја мина како позајмен фудбалер од Манчестер С. во Севилја, во наредните две години ќе игра за турскиот прволигаш чиј тренер е прославениот Камерунец Самуел Ето