ЛШ во ракомет: Еурофарм Работник од +5 на полувреме до пораз од Савехоф

Шведскиот тим на крајот славеше со 25:24 во меч од второто коло во групата Ц. Битолчани го имаа последниот напад за израмнување, но Вегар направи чекори и шансата отиде во неврат. Македонскиот суперлигаш беше покус за гол и во неделата на домашен терен во дуелот со Спортинг Лисабон (29:30)