Фудбал, ЛШ: Базел го шокира Манчестер Ј., дебакл на Селтик во Париз

Со голот на Михаел Ланг во 90 минута, швајцарскиот состав, на својот „Сент Јакоб Парк“, го шокира Манчестер јунајтед, потсети на сезоната 2011/12 во која, исто така, славеше над „црвените ѓаволи“ со 2:1 и остана на второто место во групата А кое води во нокаут фазата. „Светците“ го декласираа шкотскиот состав со 7:1, а Атлетико во Мадрид триумфира над Рома со 2:0. Јувентус и Барселона во дербито на вечерта во Торино одиграа без голови