Адеми во трка со времето: Шансите да заигра против Шахтjор во ЛШ се 50-50

Македонскиот репрезентативец, кој се здоби со повреда на глуждот на натпреварот со Словенија во Скопје, е под терапии, но повредата не е целосно санирана. Проценките за негов настап на стадионот на Металист во Харков се половични, а доколку настапи, тогаш ќе мора да прими инјекција против болки