Никој нема право да се жали: Талибанците забранија шишање и бричење на бради во Авганистан

Талибанците им забранија на берберите во авганистанската провинција Хелманд да бричат ​​или шишаат бради на нивните клиенти, заканувајќи се со казни, пренесува „Би-Би-Си“. Талибанската верска полиција...