ФОТО Шок и разочарување на лицата на официјалните претставници по нападот на Русија врз Украина

Шок и разочарување на лицата на официјалните претставници при денешното давање изјави во врска со нападот на Русија врз Украина. Јенс Столтенберг  Борис Џонсон Емануел Макрон...

Топлотниот бран шок и за земјоделските култури, дехидира зрното кај пченицата

Натпросечните температури кои ја зафатија земјава предизвикаа шок кај земјоделските култури. Според агрометеоролозите, дехидира зрното кај пченицата која ја немаше постигнато целосната зрелост, а енормно се...

Велика Британија во шок: Почина сноубордерка на 18. роденден

Ели Сутер важеше за една од најталентираните спортистки во Обединетото Кралство. На зимскиот олимписки фестивал во Турција во 2017 година се закити со злато што дополнително ги подгреа надежите на нацијата за успех на наредните зимски олимписки игри во 2022 година