Хаос во Билбао: Шпански полицаец почина од срцев удар (Видео)

Според шпански медиуми, во судирот на завојуваните страни се користеле шишиња и димни бомби, па дури имало и огномет. Шпанската полиција набрзо ја ставила ситуацијата под контрола пришто уапсила двајца фанови на Атлетик Билбао и тројца на московски Спартак