Златниот унгарски гимнастичар од Сиднеј, Силвестер Чолани почина од коронавирусот

Унгарскиот гимнастичар Силвестер Чолани (52), освојувач на златен медал во дисциплината кругови на Олимписките игри 2000 во Сиднеј, почина денеска по едномесечните компликации од коронавирус. Освен...