Израелски воздушен напад во областа Палмир: Еден сириски војник загина, тројца се ранети

Еден сириски војник загина, а тројца се ранети во израелски воздушен напад синоќа во областа Палмир, објави сириското Министерство за одбрана. Нападот, чија цел беше комуникациската...