Кривична пријава за скопјанец за „загрозување на животната средина и природата со отпад”

СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против М.Б.(31) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување...

Кривична за скопјанец кој повикувал, врбувал и потикнувал лица да се приклучат на Исламска држава

Во август 2015 година, С.И., заедно со уште 34 други лица се кривично пријавени за кривично дело „учество во странска војска, полиција паравоени или параполициски формации„...