Грегорчиќ: Словенија ја поддржува Северна Македонија на патот кон ЕУ

Словенечка делегација предводена од претседателката на Комисијата за надворешна политика на Државниот збор на Словенија во работна посета на македонското Собрание.  „Од Словенија имате постојана поддршка....

Истрага за дилер од Никиштане, кинисал за Словенија со над килограм хероин

Во автобус со скопски регистарски ознаки, сопственост на туристичка агенција, кој сообраќал на релација Скопје-Копер, Р.Словенија, осомничениот во горниот багажен дел од автобусот, во најлонска кеса,...

Рекордни бројки на заразени со ковид-19 во Романија, Хрватска и Словенија, во изолација сѐ повеќе и медицинскиот персонал

Романија постави апсолутен рекорд на нови случаи на Ковид-19 во изминатите 24 часа, објавија локалните медиуми. Група за стратешки комуникации соопшти дека бројот на нови случаи...