По 9,1 милијарди евра минатиот месец, на донаторска конференција за Украина денеска се собрани 6,5 милијарди долари

На меѓународната донаторска конференција за Украина денеска се собрани 6,5 милијарди долари, објави полскиот премиер Матеуш Моравјецки, пренесува Ројтерс. Собирот се одржал на Националниот стадион во...