Забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид преку превојот Стража

Забрана за тешки товарни возила поради интензивни врнежи од снег е воведена изутринава во 04:50 часот на патниот правец Кичево – Охрид преку планинскиот превој Стража....

АМСМ: Сообраќајот се одвива по претежно влажни коловози, на Плетвар забрана за тешки товарни возила

Поради интензивни врнежи од снег, преку планинскиот превој Плетвар, од превентивни причини, од 17:15 часот се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила. Сообраќајот на...