Забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид преку превојот Стража

Забрана за тешки товарни возила поради интензивни врнежи од снег е воведена изутринава во 04:50 часот на патниот правец Кичево – Охрид преку планинскиот превој Стража....

АМСМ: Сообраќајот се одвива по претежно влажни коловози, на Плетвар забрана за тешки товарни возила

Поради интензивни врнежи од снег, преку планинскиот превој Плетвар, од превентивни причини, од 17:15 часот се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила. Сообраќајот на...

АМСМ: Забрана за тешки товарни возила на патот Тетово – Попова Шапка и Крак Маврово – Жировница

Забрана за тешки товарни возила утрово има на патниот правец Крак Маврово – Жировница, патниот правец Тетово – Попова Шапка, каде дополнително забраната важи за камиони...

Состанок на Опсерваторијата за безбедност на патиштата на Западен Балкан

Во организација на Секретаријатот на транспортната заедница, денеска во Скопје ќе биде одржан вториот состанок на Опсерваторијата за безбедност на патиштата на Западен Балкан. На состанокот,...