АМСМ: Сообраќајот по суви коловози, отстранета девијацијата на коловозот меѓу Пресека и Песочан

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози со умерен интензитет надвор од градските средини. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги...

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, на границите нема подолги задржувања

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини,...

АМСМ: Коловозите се суви, но внимателно зад волан, прилагодете брзина и почитувајте сигнализација

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини,...