Камион управуван од македонски државјанин се превртел на автопат во Бугарија

Камион управуван од државјанин на Северна Македонија вечерва се превртел на автопатот „Тракија“ во правец кон Софија. Сигналот бил примен околу 20.30 часот во регионалната дирекција...

Обвинителството бара притвор за тешката сообраќајна несреќа кај „Сити мол“

Скопското јавно обвинителство побара притвор за вчерашната сообраќајна несреќа кај Т.Ц. Сити Мол. Скопското јавно обвинителство бара притвор за вчерашната сообраќајна несреќа во која животот го...

Тешка сообраќајка на автопатот Скопје-Тетово: Едно лице го загуби животот, две се повредени

Едно лице го загуби животот, а две се повредени во тешката соообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово во близина на натпатникот за Требош, која се случи попладнево околу...