Сообраќајна несреќа кај Струмица: Еднo лице загина, осум се повредени

Во сообраќајката учествувале автомобил „опел астра“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на правно лице, а управувано од Е.С. (55) од Скопје, во кое имало 11 мигранти од Пакистан, патничко возило „фолксваген пасат“, управувано од С.Г. (34), со сопатник С.Г. (57), и двајцата од село Градашорци, Струмичко и патничко возило „ауди“, управувано од Д.К. од Скопје со тројца сопатници

Дац поднел оставка, Алоѓозовски ја прифатил

Досегашниот директор на Македонскиот народен театар, Драган Спасов Дац поднел оставка од својата функција, која е прифатена од институциите, соопшти на социјалната мрежа Фејсбук, министерот за...