Пендаровски на средби со Бајден, Меркел и Столтенберг на маргините на Самитот за климатски промени во Глазгов

Претседателот Стево Пендаровски денеска на маргините на Светскиот лидерски самит на Конференцијата за климатски промени на Обединетите Нации (COP26), што се одржува во Глазгов, оствари куси...

Мајката на Верица вработена во канцеларијата на премиерот за контакт со граѓаните

Премиерот Зоран Заев, денеска во Струмица ја отвори Канцеларијата за непосреден контакт со граѓаните. Во Канцеларијата вработена е Душка Белчовска, мајка на Верица, девојката чие срце...

Заев: На 22 јуни очекуваме гласно ДА за првата меѓувладина конференција

Премиерот Зоран Заев не губи надеж дека Македонија наскоро ќе добие дозвола за одржување на првата меѓувладина конференција што воедно претставува формален почеток на преговорите за...

Заев на средби во Брисел

Премиерот Зоран Заев денеска ќе се сретне со претседателот на Европската Комисија, Жан Клод Јункер, за време на дводневната работна посета на Брисел. Ова е прва...