Милевски: Уверен сум дека ќе ја оправдаме фаворитската улога против Лихтенштајн

Ден пред натпреварот против Лихтенштајн во рамки на мундијалските квалификации, селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски и играчот за врска Стефан Спировски ги изнесоа своите...

Фудбал: Спировски во Ференцварош, Марковиќ во Вардар

Македонскиот репрезентативец во финишот на преодниот рок ја прифати понудата на Ференцварош и потпиша договор на три години со унгарскиот прволигаш од Будимпешта. Негова замена во средниот ред на „црвено-црните“ е 23 годишниот српскки интернационалец кој во Скопје доаѓа од Корона Кјелце од Полска