Историска одлука во Нион: Суперкупот меѓу Челзи и Ливерпул за Французинката Фрапар

Таа е делегирана за главен арбитар на УЕФА Суперкупот на „Водафон арена“ во Истанбул на 14 август како прва жена што доби доверба да суди во меч за титула во машка конкуренција. Нејзини асистентентки ќе бидат сонардоничката Мануела Николоси и Мишел О'Нил од Република Ирска, а за четврти судија е назначен Турчинот Ченејт Чакир