Шпански медиуми: Барселона по ангажман на Столе Димитриевски во јануари

Шпанскиот фудбалски гигант Барселона е заинтересиран за ангажман на голманот на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски, јавија денеска локалните медиуми. Според шпанската телевизиска програма „Ел Чирингито“,...

По собирот на работа: Фудбалерите со прв тренинг за Лихтенштајн

На комплексот „Петар Милошевски“ при Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) го немаше само Стефан Ристовски кој синоќа имаше меч со Спортинг Лисабон како и Иван Тричковски кој отпадна од комбинација за претстојните обврски кон националниот тим поради повреда. Приклучувањето на офанзивниот бек на португалскиот лигаш е најавено во текот на утрешниот ден за комплетирање на селекцијата. Мечот со Лихтенштајн во Лигата на нации е во сабота од 20.45 часот на арената „Филип Втори“ кога се одбележуваат 25 години од првиот настап на националниот тим против Словенија во Крањ