Стручен штаб на Вардар: Ван дер Хејден и Манев асистенти на Јаневски

По три ипол годишна соработка клубот се раздели со Саша Илиќ, во клубот остануваат Александар Васоски (асистент), Александар Влахо (анализа и скаутирање) и Михајло Костиќ (кондициски тренер). „Црвено-црните“ во четврток (14 септември) го дочекуваат Зенит од Санкт Петербург во првото коло од групата Л во УЕФА Европа лигата

Ѓоковиќ се раздели со стручниот штаб: Осетивме потреба за промена

Со радикалниот потег на српскиот тениски ас се опфатени тренерот Марјан Вајда, кондицискиот тренер Гебхард Грич и физиотерапевтот Милјан Амановиќ кој е воедно и негов кум. Новиот тренер сè уште е енигма, на претстојните турнири ќе патува со поддрша од семејството и менаџерот