Почнува судењето на Јанкулоска за „Тенк“

Во кривичниот суд во Скопје, треба да започне судењето за ексминистерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска за набавката на „мерцедесот“ во предметот „Тенк“ на Специјалното јавно...