Вкрстено испрашување на Амбер: Повеќето од нападите се случија додека Џони Деп беше под дејство на дрога или алкохол

Адвокатите на Џони Деп во вторникот се сомневаа во вистинитоста на обвинението на Амбер Херд дека Деп сексуално ја нападнал со шише со алкохол. Херд беше...

Сведок во судскиот процес „Моќник“: Никој не ми вршеше притисок да гласам, во Скопје се продаваше по 1 евро во Брод по 100 денари

Знам дека бевте во кремот на ВМРО-ДПМНЕ и иако сте доаѓале во посета на Македонски Брод лично мене не само вие, никој ми нема вршено притисок...

Обвинителство: Рашковски договарал тендери под псевдоним „Перо“

Застапникот на обвинението против поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски во судскиот предмет во јавноста познат како „Софтвери“, обвинителката Ивана Трајчева, на денешното рочиште изведуваше...

Рашковски тврди дека му импутираат докази: Обвинителството го надмина и Гинисовиот рекорд, ова ни Холивуд не може да го режира

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски,откако беше одложено денешното рочиште во случајот за кој е обвинет поради незаконска набавка на софтвер за МВР и перење...