Судиите вчудоневидени од кумановската судијка, ваков апсурден случај немало досега – климатизер да ѝ пресуди на јавноста

Да се отстрани од судско рочиште тужениот и претставникот кој е заштитник на човековите права затоа што во судницата не работел клима уредот или пак немало...

Бундеслига: Полицајката Штајнхаус прва судијка во елитата (Видео)

Полициската офицерка од Бад Лотеберг, западна Германија, означи почеток и одлично се снајде на олимпискиот стадион во Берлин во дуелот меѓу Херта и Вердер (1:1) во третото коло во Бундеслигата. Потегот на нејзиното раководство се толкува како поместување на границите и надеж дека и останатите топ национални шампионати во Европа (Серија А, Примера, Лига 1 и Премиерлига) ќе го следат примерот