СП Катар

СП2022: Дополнителни 13.000 влезници за мароканските навивачи за полуфиналето

Фудбалската федерација на Мароко одлучи за вечерашното полуфинале против Франција бесплатно да им додели на своите навивачи дополнителни 13.000 влезници, кои организаторите на Светското првенство во Катар ги...