Стефанова побара поблаги казни за оние кои признаа вина во „Титаник“, за Груевски, Димовски и Божиновски судењето ќе продолжи

Обвинителката Лиле Стефанова на денешното рочиште за предметот „Титаник” по признанието на вина на дел од обвинетите, пред судот ги претстави олеснителните и отежителните околности и...

Поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ се извинија за навредите во „бомбите“, Јанкулоска, Јанакиески и Протуѓер признаа вина во „Титаник“

Поранешните функционери на ВМРО-ДПМНЕ Мартин Протуѓер, Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески и уште пет други обвинети преземаа одговорност во дел од обвиненијата во случајот „Титаник“ и признаа...

Сеад Кочан: Не се сеќавам дека сум донирал за кампања на ВМРО-ДПМНЕ

Поранешниот управител на „Трансмет“ и газда на ТВ Нова се јави во улога на сведок на денешното рочиште за случајот „Титаник“ пришто рече дека не се сеќава дека лично донирал средства за ниту една партија

Набиена агенда во Кривичен: Нови рочишта за „Титаник“, „Титаник 3“ и „Маџар телеком“

Случаите „Титаник“, за изборни нерегуларности, и „Маџар телеком”, за злоупотреба на службената положба и склучување фиктивни договори за консултантски услуги со кипарски фирми, се наоѓа во доказна постапка и треба да продолжи со сослушување на сведоци, предложени од обвинителството