Ги убеди дека е вистинскиот: Тите селектор на Бразил до 2022 година

„Кариоките“ беа елиминирани од Белгија во четврт-финалето на мундијалот во Русија, но очигледно тоа не се одрази врз неговото работно место во националниот тим на чие кормилото ќе остане до Светското првенство во Катар

Тите го викна Нејмар: И ѕвездата на ПСЖ во авионот за СП во Русија

Бразилскиот селектор, но и тамошната јавност, е во очекување дека напаѓачот на „светците“ ќе успее да се рехабилитира до почетокот на турнирот по скршеницата на метатарзалната коска на стопалото што ја здоби во мечот во рамки на француската Лига 1 против Олимпик Марсеј во февруари