Фудбал: Борусија Д. се раздели со Тухел, Милан го задржа Монтела

Досегашниот менаџер на „милионерите“, според дел од германските медиуми, заминува од „Сигнал Идуна парк“ со отштета од 2,9 милиони евра. Разделбата ја потврди и Ханс-Јоаким Вацке, извршен директор на клубот. „Росонерите“ ја продолжуваат со тренерот што ги водеше во оваа сезона до летото во 2019 година