Крос верен на Реал М. до 2022 година

Германскиот репрезентивец го продолжи договорот со „краскиот клуб“ за нови две сезони. На „Сантијаго Бернабеу“ дојде во 2014 година од Баерн М.   Тони Крос (26)...