„Ројтерс“ објави транскрипт од последниот разговор меѓу Бајден и Гани: Вистината не е важна, најважна е перцепцијата

Последниот разговор меѓу американскиот претседател и неговиот авганистански колега пред талибанците да ја преземат контролата врз земјата покажа дека ниту Џо Бајден, ниту Ашраф Гани не...