Арсовска ќе ги награди скопските пожарникари за брзата реакција за гаснење на пожарот во фабриката Треска

„Пожарникарите се хероите на нашиот град. Во знак на благодарност за нивната пожртвуваност и високото ниво на професионалност, донесов одлука да бидат соодветно наградени како одраз...

Pozar Treska

Нов пожар во кругот на „Треска“

Нов пожар утринава избувнал во кругот на фабриката „Треска“, јавува Сител. Овојпат горел друг дел, а противпожарната бригада интервенирала со две возила. Во наредните денови на...

Герасимовски: Голем пожар зафати дел од објектите на Треска, заобиколувајте го овој дел од Скопје

Голем пожар зафати дел од објектите на Треска, а екипите на противпожарната се на терен и интервенираат, напиша на својот фејсбук профил градоначалникот на општина Центар,...