(Видео) Летале столчиња и маси пред слаткарница во Центар Жупа, тепачката не била поради сертификати

Користејќи тврди предмети,  физички ги нападнале О.Д.(32),  Ш.Д.(33), О.Д. (18) и Е.Д.(19), сите од селото Голем Папрадник, општина Центар Жупа. Истите се здобиле со тешки телесни...

Спасовски: Да нема собири, контакти со изолирани лица и паника

Состојбата во општините Дебар и Центар Жупа, за кои е прогласена кризна состојба поради коронавирусот, ноќеска и претпладнево е мирна, без никакви инциденти и движење на населението, соопшти премиерот на прес-конференција во Владата