ЕУ планира да прати препорака до своите членки: Обнова на рестрикциите за туристи од САД

Европската Унија (ЕУ) планира да препорача на земјите-членки да ги обноват ограничувањата за туристите од САД поради зголемување на нивото на инфекции со коронавирус, објавија денеска...

Двајцата македонски туристи што се удавија во Драч се битолчани кои шест години оделе на иста плажа

Индентификувани се двајцата македонски туристи кои денеска напладне се удавија на плажата Спиле, кај албанското пристаниште Драч. Како што пренесува „Топ ченл“, станува збор за Ристе...

На аеродромот „Свети Апостол Павле“ во Охрид слетаа првите туристи од Холандија

Со чартер-лет на туроператорот „ТУИ“ денеска на охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“ од Ајндховен пристигнаа првите туристи од земјите на Бенелукс кои, организирано преку агенција, ќе...