Македонските фудбалери вечерва од 18 часот играат за историја, поддршка од 16.000 гледачи во арената „Тодор Проески“

Македонската репрезентација влегува во завршното коло во квалификациската група Ј како второпласирана со 15 бодови, еден повеќе од третопласираната Романија, која вечерва од 20:45 часот му гостува на Лихтенштајн. Македонската...