(Видео) Ердоган пристигна во Сараево на венчавка на ќерката на Бакир Изетбеговиќ

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, во придружба на сопругата Емина, пристигна на шеријатската венчавка на Јасмина Изетбеговиќ, ќерка на Бакир и Себија Изетбеговиќ што се одржува...