Волф: Хамилтон и Верстапен треба да остават простор еден за друг на патеката и да избегнат инциденти

Извршниот директор на Мерцедес, Тото Волф ги објасни своите зборови по завршувањето на италијанското Гран при, кога рече дека Макс Верстапен направил „тактички фаул“ во судир...