Кордалов: Од нас зависи дали на социјалните мрежи ќе има говор на омраза или аргументи

Неопходно е постојано да нагласуваме дека социјалните мрежи се обичен канал, односно празен простор кој овозможува брза и неограничена комуникација за секој од нас, смета Бојан...

„Партизанска“ како автодром: Тешко повредена жена, возачот побегнал, но подоцна е пронајден

Седумдесет и осумгодишната скопјанка Н.К. вчера била тешко повредена во сообарќајна несреќа што се случила на бул. „Партизански одреди“ во Скопје, кога патничко моторно возило „пежо...

Нон-пејпер: Вишеградската група плус Австрија со заложба за поддршка на Западен Балкан

Членките на Вишеградската група (Чешка, Словачка, Полска и Унгарија) плус Австрија изготвиле нон пејпер документ до Европската Унија (ЕУ) во кој се бара поголема поддршка за...