Зеленски: Се подготвуваме за нови руски напади врз инфраструктурата во Украина

Украинскиот претседател Володимир Зеленски рано изутринава изјави дека земјата се подготвува за нови руски напади врз нејзината инфраструктура, откако градоначалникот на Киев ги повика граѓаните да...