Фудбал, ПМФЛ: Вардар подигна 11. трофеј, Гроздановски заврши кариера

„Црвено-црните“ за крај одиграа 0:0 против Силекс, а пред почетокот на мечот, покрај збогување со поранешниот репрезентативец на Македонија, се разделија и со Благоја Љамчевски кој заминува од клубот. Благодарница му беше врачена на долгодишниот спортски новинар и коментатор во Македонската телевизија, Златко Калински, кој по 42 години работен стаж заминува во пензија