Билети за Вимблдон: На тенис до кралицата за 115.000 евра

„Подгответе се. Во четврток почнува продажбата на најскапите влезници за некој спортски настан во светот“, напиша британски „Гардијан“. Местата (2.520 на број) за боксовите околу кралската ложа ќе се продаваат за периодот од 2021 година до 2025 година по цена од 100.000 фунти и се очекува да пламнат за неколку часа

„Лудница“ во Мадрид: Билет за Реал – ПСЖ на црно и до 24.000 евра

Влезниците во слободна продажба пламна за 40 минути. „Кралевите“ и „светците“ без сомнение ќе бидат актери на двомеч што е од исклучително значење за едните и другите. Лигата на шампиони е единствен начин за спас на сезоната на мадриѓани, за „светците“, пак, оправдување за потрошените 400 милиони евра за Нејмар и Мбапе

Три фази до билет за СП 2018: Русите воведуваат навивачка лична карта

Со документот што е задолжителен се предвидуваат и низа погодности за навивачите како влез во Русија без виза, бесплатни патувања меѓу градовите домаќини на натпреварите и бесплатен градски превоз на денот на одигрување на мечевите. Продажбата на влезниците за мундијалот ќе почне во четврток и ќе трае до 15 јули догодина кога е закажано големото финале