И официјално: Димитар Ковачевски е нов претседател на СДСМ, Деспотовски и Ременски му честитаа на победата

Димитар Ковачевски е нов претседател на СДСМ. На прес-конференција на Централната изборна комисија на владеачката партија пред малку беше соопштено дека се обработени 100 отсто податоци...

Се бројат гласови во СДСМ: Ковачевски пред победа, има убедлива предност во однос на Ременски и Деспотовски

Димитар Ковачевски е извесно дека ќе биде наследник на Зоран Заев на фунцкијата претседател на СДСМ по денешните втори внатрепартиски избори во владеачката партија. Ова го...

Внатрепартиски избори во СДСМ: До 14 часот гласале 27.248 членови или 47 отсто од активно регистрираните членови

Гласањето на вонредните избори за претседател на СДСМ на сите 194 гласачки места се одвива непречено, без застои во мирна и демократска атмосфера, со почитување на...

Внатрепартиски избори во СДСМ: Сите гласачки места се навремено отворени, излезноста досега е 12 отсто

Гласањето на денешните вонредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ се одвива непречено и без застој. Сите 194 гласачки места во 80 општини се отворени навремено,...