Три лица нападнале на депонија вработен во ЈП „Чистота и Зеленило“- Куманово

Три лица физички нападнале вработен во кумановското претпријатие „Чистота и Зеленило“, соопшти денеска СВР Куманово. Насилството во полицијата го пријавил колега на работникот. – Вчера во 16:15 часот во СВР...

Вработен во МВР кој ги вадел податоците од телефоните, сведочеше за случајот „Организаторите за 27 април”

Вработен во Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика, Марјан Димовски, денеска сведочеше во случајот против „Организаторите за 27 април”, во врска со вештачењето на мобилните...