Макрон, Шолц и Драги пристигнаа во Киев

Францускиот претседател Емануел Макрон, германскиот канцелар Олаф Шолц и италијанскиот  премиер Марио Драги од Италија пристигнаа во Киев, со што застанаа во редот на повеќе европски...